Pro vlasovou pokožku

BAHENNÍ ZÁBAL

... řešení problémů vlasové pokožky.

 • Regenerační kúra je určena pro zlepšení kvality vlasů. Vlasy jsou již po první aplikaci viditelně lesklejší, na dotek hebčí a snadněji se rozčesávají.

 

 • Regenerační kúra trvá 2 až 3 hodiny (v závislosti na délce, hustotě a míře poškození vlasů), během kterých jsou postupně aplikovány jednotlivé produkty.

 

 • Žádný z produktů se nezažehluje do vlasů. Nejedná se o „chemickou“ proceduru (jako je například barvení či melírování), která by mohla ovlivnit strukturu vlasu.

Vhodné pro vlasy:

 

 • přírodní i chemicky ošetřené (barvené, po melíru, odbarvené)
 • lehce až silně poškozené
 • krátké i dlouhé
 • všech odstínů (od černé po blond)
 • všech struktur (rovné, vlnité i kudrnaté)

Nevhodné pro vlasy:

 

 • ošetřené brazilským keratinem před 6 a méně měsíci (přes keratin produkty neproniknou do vlasu, tzn. kúra by neměla efekt)
 • prodloužené (riziko poškození spojů)
 • ošetřené hennou (přes hennu produkty neproniknou do vlasu, tzn. kúra by neměla efekt)

1. Diagnóza

Nejdůležitější část, díky které můžeme zvolit nejvhodnější typ regenerační kúry. Prohlédneme si vlasy, provedeme různé testy (lámání, elascity …) a vyzpovídáme vás. Bude nás zajímat postup mytí, každodenní péče, používané produkty (druh, značka), historie vlasů (tzn. kdy a jaké procedury byly podstoupeny).

 

2. Aplikace produktů 

Regenerační kúry se zpravidla skládají ze 4 kroků (šampónu, balzámu a dvou speciálních produktů). Je-li to zapotřebí, používáme více produktů (přípravek pro základní vyčištění vlasů, přípravek pro vyčištění pokožky a další).

 

Vyjma šampónu se každý produkt musí pečlivě pramínek po pramínku zapracovat do vlasů. Jedná se o namáhavější a časově náročnější metodu, avšak odměnou jsou skvělé výsledky.

 

Ačkoliv je tato fáze nejdelší, není se čeho bát. Probíhá v luxusních pohodlných masážních křeslech, ve kterých nám již nejedna zákaznice spokojeně usnula.

 

3. Vzdělávání 

Nedílnou součástí je i vzdělávání a prohlubování znalostí v oblasti péče o vlasy. Vysvětlíme vám, jak má vypadat správná každodenní péče o vlasy, proč je tak důležitá a zboříme nejčastější mýty, které mohou poškozovat vlasy. Pokud chcete zdravé a krásné vlasy, není nic důležitějšího, než umět o ně správně pečovat.

 

Je-li to možné, probíhá tato fáze při aplikaci produktů.

 

4. Finální úprava vlasů 

V případě, že vlasy nebyly 2 a více měsíců stříhány, doporučíme vám zastřižení konečků – tzv. regenerační střih. Jedná se o zkrácení délek o co nejméně, kdy cílem není vlasy zkrátit, nýbrž zakončit konečky ostrým řezem (zastřižením). To je velmi důležité pro všechny, kteří chtějí mít dlouhé a husté vlasy.

 

Regenerační střih je pouze doporučení, tzn. pokud nebudete chtít, nebudeme vás nutit, ani přemlouvat.

 

Následuje vysušení a finální úprava účesu.

 

5. Doporučení 

Závěrem vám doporučíme ideální následující postup a doporučíme vhodné produkty pro domácí péči.

Regenerační kúra nevyžaduje žádnou speciální přípravu. Není zapotřebí si vlasy den před mýt (či naopak několik dní nemýt) a podobné.

 

Jediné, oč bychom vás rádi požádali, je příprava odpovědí na následující otázky, které padnou při diagnóze a jsou důležité pro správnou volbu produktů:

 

 • Jak probíhá standardní péče o vlasy (jak často vlasy myjete, jakým způsobem, zda si vlasy fénujete, jakým způsobem je rozčesáváte, jaké účesy nosíte …)?
 • Jaké produkty používáte (profesionální/z lékárny či drogerie, jaký typ přípravků – šampón, balzám, ochranu před teplem …, pro jaké vlasy – suché, lámavé, barvené …, značku produktů a dobu užívání)?
 • Jaká je historie vlasů (zda byly barvené – pokud ano, jak často, na jaké odstíny …, odbarvené, po brazilském keratinu, zda byl použit Olaplex, trvalá, a další)?
 • V případě, že si vlasy často žehlíte či natáčíte, bude nás zajímat i teplota a metoda.
 • Informujte nás, prosím, i o lécích, které užíváte, či prodělané operaci.

 

Čím více informací budeme mít k dispozici, tím lepších výsledků můžeme dosáhnout. I věci, které se vám mohou zdát jako zanedbatelné maličkosti, mohou mít ohromný vliv na kvalitu vlasů. Na základě odpovědí dokážeme nejen zvolit vhodné produkty, ale odhalit i případná rizika či problémy.

1. Jedná se o brazilský keratin? 

Absolutně ne. Regenerační kúra nemá s brazilským keratinem nic společného. Produkty se při kúře nezažehlují a cílem není vlasy trvale vyrovnat. Zatímco brazilský keratin ve vlasech zpravidla zůstává (což má své výhody i nevýhody), regenerační kúra se postupně vymývá. Díky tomu není problém vlasy barvit či s nimi jakkoliv nakládat a zákaznice není v ničem omezena.

 

2. Změní se po kúře struktura vlasů? 

V ojedinělých případech se může struktura vlasů mírně a dočasně změnit. Například jemné vlnky se mohou více natáhnout (zvláště pokud zvlnění bylo způsobeno nějakým problémem/nedostatkem), nebo naopak rovné vlasy, které jsou přirozeně vlnité, se mohou mírně zvlnit.

 

Jedná se však o dočasné a jemné změny. Rozhodně se kudrnaté vlasy po absolvování kúry nevyrovnají a naopak.

 

3. Jak dlouho kúra vydrží? 
To je velmi individuální. Průměrně se jedná o 3 měsíce. V některých případech to může být jeden měsíc, v jiných i půl roku. Na výdrž má vliv mnoho faktorů – používané produkty na domácí péči, zda jsou vlasy následně chemicky ošetřené (barvené, melírované), zda budou vystaveny extrémním situacím (časté koupání v moři) atd.

 

4. Objednat se na kúru před barvením nebo po něm?

V první řadě je vhodné mezi chemickou procedurou a regenerační kúrou zachovat ideálně 14 dní. Zda je vhodně absolvovat regenerační kúru před nebo po barvení záleží na stavu vlasů a tom, co je pro zákaznici důležitější.

 

Prvně regenerační kúra, následně barvení (či jiná chemická procedura) je vhodná v případě, kdy jsou vlasy velmi poškozené. Kúra vyplní vlasy, zlepší jeho kvalitu a připraví jej pro následnou chemickou proceduru. Díky tomu barva vydrží déle (bude se pomaleji vymývat), může být sytější, vlasy lesklejší atd. Nevýhodou je výrazné zkrácení efektu regenerační kúry.

 

Opačný přístup (nejprve chemická procedura a poté regenerační kúra), je vhodná pro případy, kdy vlasy nejsou natolik poškozené a zvládnou barvení/melírování atd. Při tomto postupu vydrží efekt kúry mnohem déle.

 

5. Změní mi kúra barvu vlasů? 

Ano i ne.

 

Produkty používané při kúře nemění barvu (odstín) vlasů. Nezesvětlují, neztmavují, nemají nejmenší vliv na ni. Ale výsledný efekt může vyvolat dojem jemné změny barvy. Jedná se pouze o optický klam. Vlasy jsou perfektně uzavřené na povrchu. Díky tomu lépe odráží světlo, což vnímáme jako světlejší jednotnější barvu.

 

6. Je regenerační kúra vhodná pro těhotné či kojící ženy? 

Ano, produkty jsou naprosto bezpečné a vhodné i pro těhotné a kojící ženy. Vzhledem k tomu, že se většina produktů aplikuje pouze na vlasy (nikoliv vlasovou pokožku), není se absolutně čeho bát.

 

Bahenní zábal Teabase
1 360 Kč
pro krátké vlasy
Léčebná kúra Teabase
950 Kč
pro krátké vlasy
Bahenní zábal Teabase
1 590 Kč
pro dlouhé vlasy
Léčebná kúra
1 250 Kč
pro dlouhé vlasy
Pro zjednodušení považujeme za krátké vlasy ty, které v mokrém stavu končí nad rameny.

V rámci služby máte nárok na standardní masáž pokožky hlavy, využití masážních křesel, nápoj (voda či bio limonáda) a zastřižení konečků, Vysušení a finální styling vlasů (vyjma žehlení či kulmování) je součástí služby a není dále zpoplatněno.

Ceny jsou konečné, včetně DPH. Kompletní ceník naleznete zde.

ZAREZERVUJTE SI SVŮJ TERMÍN

telefonicky, e-mailem, anebo online ...

Pro okamžitou rezervaci termínu využijte online objednaní.

Při objednání online získáte možnost přiobjednat si extra služby a bude vám zaslána sms upomínka na blížící se termín.

[bookly-form category_id=“3″ hide=“staff_members“]

Nenašli jste vhodný termín. nebo máte zájem o jiné služby, než které vám nabízí online formulář? Využijte objednání prostřednictvím telefonu nebo kontaktního formuláře:

 • +420 731 303 204

  Objednávky přijímáme každý všední den od 9.00 do 18.30.

 • Kontaktní formulář

  Vyplňte, prosím, kontaktní formulář a my vás budeme co nevidět kontaktovat na uvedený email.

Poslední aktualizace: 23. 1. 2021

Vážení zákazníci,

zákaz poskytování kadeřnických služeb v provozovnách byl prodloužen minimálně do 1. 2. 2021. I nadále platí, že v případě zájmu o termín, použijte, prosím, Pořadník.

V případě potřeby nás můžete kontaktovat e-mailem, nebo do zpráv na sociálních sítích.

Vlasový ateliér Tecna


Poslední aktualizace: 7. 1. 2021

Vážení zákazníci,

zákaz poskytování kadeřnických služeb v provozovnách byl prodloužen minimálně do 22. 1. 2021. I nadále platí, že v případě zájmu o termín, použijte, prosím, Pořadník.

V případě potřeby nás můžete kontaktovat e-mailem, nebo do zpráv na sociálních sítích.

Vlasový ateliér Tecna


Vážení zákazníci,

přejeme Vám šťastné a veselé Vánoce a úspěšný rok 2021. Děkujeme za Vaši přízeň a těšíme se na shledání v dalším roce.

V období od 23. 12. 2020 do 4. 1. 2021 máme dovolenou.

V případě potřeby nás během tohoto období, prosím, kontaktujte na e-mail info@ateliertecna.cz, anebo do zpráv na sociálních sítích (Facebook či Instagram).

Zároveň bychom Vás chtěli informovat, že dle aktuálních informací budou od 27. 12. 2021 do 10. 1. 2021 opět uzavřeny služby.

Protože se situace neustále vyvíjí, budeme aktuality sdílet prostřednictvím profilu na Facebooku a na stránce Aktuálně, kde nalezne veškeré potřebné informace, zodpovězené nejčastější otázky a očekávané datum otevření.

Na scénu přichází nám již dobře známý Pořadník, v případě zájmu o termín po otevření se, prosím, zapište (nezávazně). Jakmile budeme znát definitivní datum otevření, budeme Vás přednostně kontaktovat.

Těšíme se na Vás v novém roce,
Vlasový ateliér Tecna